Močové cesty

>> 

Jak na zánět močových cest?

Při zánětech močového měchýře je v každém případě třeba zvýšit příjem tekutin. Je možné používat urologickou směs bylin a především doporučujeme vnitřní užití lichořeřišnicové tinktury. Aby byla léčba cílenější, lze záněty močového měchýře rozdělit na „horký“ nebo „chladný“ typ. Pokud se zánět vyskytuje nebo opakuje zejména v zimě, jste zimomřivější typ a bolesti jsou spíš svíravého charakteru (moč je obvykle čirá nebo mírně zakalená), doporučujeme k použití směs s éterickými oleji jalovce, eukalyptu globulu, tymiánu, niaouli a santalu.

Jsou-li potíže častější v létě, jste spíše horký typ a bolest je spíše pálivého charakteru (moč je tmavá a sporadická), doporučujeme směs éterických olejů levandule, eukalyptus citronovonný, bergamot, santal nebo řebříček.

Z uvedených éterických olejů vytvořte masážní směs smícháním s mandlovým rostlinným olejem a vtírejte 3x denně do podbřišku a spodní části zad. Využijte směs nebo jednotlivé éterické oleje v koupelovém či hydrofilním oleji pro intimní hygienu a na sedací koupele. Rozmíchejte 25 kapek směsi éterických olejů v 50 ml mandlového oleje a 10-15 kapek směsi kápněte na tampon a zaveďte na noc. Opakujte do vymizení příznaků, maximálně 14 dní. Nejlépe je kombinovat všechny uvedené postupy. Zabalte celou oblast podbřišku a zad do teplého šálu a udržujte se v teple.

Kromě zvýšeného pitného režimu je vhodné zařadit do jídelníčku brusinkovou nebo borůvkovou šťávu. Omezte mléčné výrobky, cukr, alkohol, kávu a ovocné džusy - tyto potraviny problémy s močovými infekcemi zhoršují.

DOPORUČUJEME:

LICHOŘEŘIŠNICOVÁ TINKTURA

TĚLOVÝ A MASÁŽNÍ OLEJ PÉČE O LEDVINY

HYDROFILNÍ OLEJ NEUTRÁLNÍ

KOUPELOVÝ OLEJ NEUTRÁLNÍ

ÉTERICKÉ OLEJE

na začátek stránky