moje přírodní lékárna

Moje přírodní lékárna je průvodcem a rádcem při řešení vašich zdravotních obtíží.
>> potíže

Potřebujete pročistit organizmus?

Naše tělo má výborné samočistící schopnosti, přesto je vhodné mu čas od času pomoci. Detoxikační funkci jater podpoříte nejen čekankou a ostropestřcem, ale také citrusovými éterickými oleji v odpařovači či aromalampě. Detoxikaci prohloubíte pitím zeleného jílu, ale tuto kúru provádějte nejdéle tři týdny. Rozmíchejte 0,5 kávové lžičky jílu v asi 2 dcl vody, rozmíchejte a vypijte. Pokud je vám tento způsob nepříjemný, můžete nechat jíl usadit a vypít pouze vodu nad jílem. Užívejte na lačno, asi hodinu před jídlem. Jíl absorbuje ve vašem zažívacím ústrojí a ve střevech odpadní látky a pomůže je vyloučit z těla přirozenou cestou. Naopak vše zdravé, včetně esenciálních mastných kyselin, do svého těla dostanete pomocí rostlinných bio olejů - olivového, dýňového či vinného. Čtyřikrát denně kávovou lžičku nebo si směs olejů přidávejte do jídla.

V době, kdy se vaše tělo začíná čistit, můžete být přechodně unavenější nebo nervóznější. Dopřejte si proto volnější režim a poslouchejte, co si vaše tělo žádá. Při vyšší nervozitě vám uleví levandule či heřmánek. Dopřejte si celotělní masáž častěji než obvykle a zařaďte do směsi éterické oleje podporující tok lymfy jako například grapefruit, cedr nebo fenykl. 

Zelený jíl využijte i ke koupeli. Probudíte a zjemníte tím pokožku celého těla, a pokud přidáte odvar ze 100 g tužebníku jilmového, 100 g březového listu a 100 g břečťanu, podpoříte navíc i zeštíhlení. Do koupele přidejte přibližně 4 polévkové lžíce jílu na vanu. Množství můžete libovolně zvýšit nebo snížit podle pocitů a reakce pokožky. Koupel by měla trvat asi 20 minut. Po koupeli na sobě nechte vodu uschnout anebo se na pár minut zabalte do osušky.

Změna jídelníčku je základ detoxikace. Odlehčete stravu a snižte příjem toxinů na minimum. Nepijte alkohol, kávu ani mléko, zato pijte hodně čisté nesycené vody. Ráno začněte jaterním bylinkovým odvarem. Vynechte z jídelníčku maso, mléčné výrobky, cukr i jeho náhražky, chleba a pečivo nebo raději rovnou všechny pšeničné výrobky. Používejte vločky, ořechy, semínka a čerstvé bylinky, hodně ovoce a zeleniny.

DOPORUČUJEME:

ZELENÝ JÍL

TĚLOVÝ A MASÁŽNÍ OLEJ LYMFA

POSILUJÍCÍ SMĚS ROSTLINNÝCH BIO OLEJŮ

ČEKANKOVÁ TINKTURA