aktuální

8.9.2018 od 10 do 15 hodin BABÍ LÉTO DO SKLENICE

sipek.jpg

 

Zveme vás do kuchyně - zpracujeme letní úrodu z naší zahrady. Vyzkoušíme netradiční pesto, jablečný ocet, nakládanou zeleninu nebo originální marmeládu. Navíc tipy a triky pro posílení imunity na podzim!

 

Vstupné: 100 Kč, s sebou několik malých zavíracích sklenic na dobroty, které si odnesete.
Přihlášky na tel.: 773 111 904 nebo e-mail: irena.cihakova@nobilis.cz

 

 

 

 

 

 

6.10.2018 od 9:30 do 17:30 hodin BIODYNAMICKÝ DEN

 

1. přednáška 9.30 - 12.30, 2. přednáška 13. 30 - 15 30, 3. přednáška 15. 30 - 17. 30

 

Lektoři a témata:


Mgr. Jana Vaníčková Ph.D.
Vystudovala biochemii na přírodovědecké fakultě UK v Praze, pracovala v laboratoři organické chemie a biochemie AVČR, kde svoji práci zakončila doktorátem. Studovala 5 let Akademii sociálního umění Tabor v Praze. V rove 2017 byla na odborné stáži ve společnosti WALA. Je členkou srdužení pro anthroposofickou medicínu z.s.

 

Téma: Rytmus jako projev životních sil. Rytmus nese život“ je jedna znejznámějších myšlenek, která byla darována pro vývoj anthroposofických léků a kosmetiky. Budeme se zabývat tím, co jsou vlastně životní síly a kde a jak je v přírodě můžeme pozorovat. Ukážeme si, jak se život projevuje v trojčelnnosti a kde všude se s tímto principem můžeme setkat. Podíváme se na to, jak souvisí život s rytmem a také jak můžeme s bylinami pracovat, abychom pracovali v souladu s životními silami. Společně se zanoříme do umělecko-vědeckého pohledu na život, na byliny a na léky.

 

Ing. Arch. Aleš Zahrádka
Absolvoval Fakultu architektury ČVUT v Praze, diplom 2013 a studijní pobyt,
FH Frankfurt am Main - University Of Applied Sciences, 2010-2011
Portfolio projektů lze zhlédnout na: www.behance.net/aleszahradka

 

Téma: Posvátná geometrie

 

PeadDr. Zbyněk Šedivý
Absolvoval přírodovědeckou fakultu a fakultu tělesné výchovy UK v Praze. Založil společnost Nobilis Tila s r o a dodnes v ní působí zejména jako odborný poradce. Během podnikatelské činnosti se zúčastnil řady vzdělávacích programů přírodních věd. Jeho životní styl ovlivňuje anthroposofie .

 

Téma: Duše rostlin. Tři okruhy ovlivňující životní projevy rostlin, elementy, Země, Vzduch, Oheň a Voda, znamení zvěrokruhu, výsevní kalendář, planety, Slunce Měsíc a další, botanika J.W. Goethe.

 

Organizátor. Zbyněk Šedivý, kontakt, mail: Zbynek.sedivy@nobilis.cz, tel 777 111 905
Ubytování. Je možné se obrátit na informační centrum Českého Švýcarska, ubytování. V omezeném množství nabízíme přespání v karimatkách v přednáškové místnosti zákaznického centra.

 

 

 

13.10.2018 od 10 do 15 hodin JAK NA DÝNĚ

dyne.jpg

 

Sdílení osvědčených tipů a triků k tématu uchování dýní či cuket. Oblíbené i netradiční recepty s ochutnávkou, navíc recenze  nových odrůd a vychytávek k jejich pěstování.

 

Vstupné: 100 Kč, s sebou několik malých zavíracích sklenic na dobroty, které si odnesete.
Přihlášky na tel.: 773 111 904 nebo e-mail: irena.cihakova@nobilis.cz

 

 

 

 

3.11.2018 od 10 do 15 hodin KORÁLKOVÁ ZAHRADA

koralky.jpg

 

Opravdová zahrada už spí, ale pod vedením Míši Černé nám pod rukama rozkvetou korálkové květiny, pestří motýli či ptáčci, které nás potěší v tomto období nebo se mohou stát krásným dárkem na vánoce.

 

Vstupné 100 Kč. Přihlášky na tel.: 773 111 904 nebo e-mail: irena.cihakova@nobilis.cz

 

 

 

 

 

 8.12.2018 od 10 hodin do 17 hodin VOŇAVÉ VÁNOČNÍ TVOŘENÍ
vanoce.jpg

 

V naší vánoční dílně můžete vyrobit dárečky pro celou rodinu a od nás budou zaručeně voňavé. Harmonizační olej, mýdlo, bylinkový čaj, svíčky z včelího vosku a další. Bylinková čajovna nabídne něco dobrého na zub a příjemné odpoledne můžete zakončit nákupem zbývajících dárků v prodejně přírodní kosmetiky.  

 

Těšíme se na Vás!

Vstupné 50Kč, materiál na tvoření se platí zvlášť.

 

 

 

 

 

 

na začátek stránky