Pohybové ústrojí

>> 

Trápí vás bolesti zad, kloubů či svalů?

Příčin bolestí pohybového aparátu může být celá řada a kromě těch mechanických, nezapomínejte na psychosomatiku. Bolesti zad a kloubů často upozorňují na vyšší hladinu stresu a zátěže, než je člověk schopen unést, zejména pokud všechna obvyklá vyšetření jsou negativní. Ulevit od bolesti pomohou éterické oleje s analgetickými účinky jako je levandule, heřmánek, máta nebo hřebíček. Používejte je hlavně smíchané do masážní směsi s mandlovým nebo makovým olejem, ať už k vlastní automasáži bolestivých míst nebo k celkové aromaterapeutické masáži, která navíc pomůže uvolnit stres a napětí.

Pro lokální ošetření bolestivých svalů využijte mast z bambuckého másla a skořice, která silně prohřívá, na klouby pak mast s borovicovými terpeny, která pomáhá odstraňovat toxiny z okolí kloubů, a tím zlepšuje jejich pohyblivost. K prohřátí svalů a kloubů také pomůže rostlinný olej tamanu. Přestože jeho vůně není všem příjemná, tvoří velmi účinnou složku masážních směsí či balzámů. V kombinaci s hořčičným olejem, rozmarýnem a jalovcem pomůže rozproudit stagnující energii v místech bolesti a napětí.

Na uvolnění namožených svalů po sportovní aktivitě je velmi účinný masážní olej ze 100 ml mandlového oleje a éterických olejů kafru (10 k.), eukalyptu citriodora (10 k.), lavandinu (15 k.) a máty (15 k.). Pro návod, jak postupovat při bolestivých poraněních, shlédněte odkaz: Oděrky a pohmožděniny.  

DOPORUČUJEME:

TERMOAKTIVNÍ KRÉM TERMAL

TERPENOVÝ BIO BALZÁM

UVOLŇUJÍCÍ GEL NA SVALY

TĚLOVÝ A MASÁŽNÍ OLEJ UVOLNĚNÍ

 

 

na začátek stránky