Psychické zklidnění

>> 

Trpíte napětím a stresem?

V éterických olejích naleznete účinné pomocníky pro uvolnění a znovunalezení psychické rovnováhy. Přestože nejtypičtějším zklidňujícím olejem je levandule, zrovna vám může vonět a vyhovovat zcela jiný olej. Jste-li přepracovaní a máte plnou hlavu starostí, které vám nedovolí odpočívat, vyzkoušejte santal, kadidlo, benzoe nebo meduňku. Jestliže trpíte úzkostí a neklidem růžové dřevo, heřmánek, růže, neroli nebo lípa vám pomohou získat potřebný nadhled anebo využijte přímo sedativní účinky ylang-ylangu. Mandarinka, jasmín nebo sladký pomeranč dodají hravost, posílí intuici a pomohou radostně spočinout.

Při výběru správného oleje pro vás se řiďte pouze vlastním nosem. Možná vám bude nejlépe vonět z každého soudku něco, a tak neváhejte a kombinujte. Vytvářejte unikátní směsi, které budou právě pro vás ty nejlepší. Pak je používejte jak do aromalampy, tak k přímé inhalaci z kapesníčku nebo inhalační tyčinky. Smíchejte 10 kapek směsi maximálně čtyř éterických olejů s 20 ml mandlového oleje pro automasáže chodidel, dekoltu, obličeje, beder. Pokud jako rostlinný olej použijete šípkový, arganový, makadamiový nebo mokřadkový olej, máte své luxusní obličejové sérum na světě! Pro děti je ideální zklidňující směsí levandule s mandarinkou. Dávkování používejte poloviční.

Jako první pomoc při stresu s přetížení mějte při sobě květovou vodu růžovou, kterou si v případě potřeby rozprašte na obličej a dekolt. Zařaďte do svého večerního rituálu aromaterapeutickou koupel s vybraným olejem nebo směsí olejů. Přidejte 5-8 kapek do lžíce koupelového neutrálního oleje, medu nebo smetany a alespoň 10 minut relaxujte. Pro pomoc s usínáním shlédněte odkaz: Nespavost a poruchy spánku.

DOPORUČUJEME:

TĚLOVÉ A MASÁŽNÍ OLEJE: ZKLIDNĚNÍ, UVOLNĚNÍ 

SMĚSI ÉTERICKÝCH OLEJŮ: ZKLIDNĚNÍ, UVOLNĚNÍ

KVĚTOVÁ VODA RŮŽOVÁ

OBLIČEJOVÉ REGENERAČNÍ OLEJE: RŮŽOVÝ, LEVANDULOVÝ, MONET

KOUPELOVÉ OLEJE: LEVANDULOVÝ, MEDUŇKOVÝ

TĚLOVÝ KRÉM NEROLI

na začátek stránky