Prochladnutí

>> 

Aby byla zima méně studená...

Trpíte-li v zimě na studené končetiny, zkuste si chodidla potřít mletým sušeným zázvorem, který koupíte jako běžné koření. K tomu teplé ponožky a vydržíte zimu i v lyžařských botách! Podobně pomáhá zázvorový éterický olej při prochladnutí celého těla. Přidejte do koupele 8 kapek zázvoru ve lžíci neutrálního koupelového oleje, smetany nebo medu a prohřejte se alespoň 10 minut. Prohřívací účinky mají i další éterické oleje – hřebíček, skořice, jalovec, černý pepř, saturejka nebo yzop. Jejich dávkování je 4 kapky na vanu, pro děti sáhněte po jemnější borovici. 

Po koupeli se zabalte do teplé pokrývky a připravte si masážní směs. Do 20 ml sezamového nebo více prohřívajícího hořčičného oleje přidejte 5 kapek zázvorového a 5 kapek tymiánového éterického oleje. Směsí se buď nechte namasírovat, nebo si potřete hrudník, obličej, bedra a namasírujte si chodidla. Nejenže docílíte příjemného prohřátí a rozproudění krve v celém těle, ale směs působí preventivně proti nachlazení, rýmě a dalším nepříjemným stavům, které z prochladnutí často vznikají.

Uvařte si bylinkový čaj z mateřídoušky nebo tymiánu nebo horký zázvorový nápoj. Ten připravíte nastrouháním kousku čerstvého zázvoru, ke kterému přidáte citronovou šťávu a lžičku medu. Zalijte do poloviny objemu hrnku nebo konvičky studenou vodou, promíchejte a dolijte vařící vodou. Tímto způsobem neztratí ingredience své výživné látky a vy máte nápoj připravený k okamžité konzumaci. Prohřátí z koupele, namasírovaní a s hrnkem teplého nápoje se zabalte do pokrývky, aby celé vaše tělo nasálo teplo až do poslední buňky.

DOPORUČUJEME:

ÉTERICKÝ OLEJ ZÁZVOR

TĚLOVÝ A MASÁŽNÍ OLEJ PŘÍLIV ENERGIE

KOUPELOVÝ OLEJ BOROVICOVÝ

na začátek stránky